Netradicinio ugdymo dienos Netradicinio ugdymo dienos Netradicinio ugdymo dienos Netradicinio ugdymo dienos

Paskutiniąją šių mokslo metų savaitę progimnazijoje vyko netradicinio ugdymo dienos. 5-8 klasių mokiniai žinių ir patirties sėmėsi neįprastu būdu. Pirmadienį mokiniai prisiminė perskaitytas knygas, jas iliustravo, pristatė klasės draugams. Mokyklos aktų salė buvo virtusi tikru kino teatru! Ten patogiai įsitaisę mokiniai žiūrėjo filmą „Tiltas į Terabitiją“. Spalvingi ir išradingi plakatai papuošė mokyklos kiemą. Antradienis dainomis, šokiais, meniniais darbais įtraukė į tautinių ir liturginių metų ratą. Trečiadienį mokiniai grįžo į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus. Virte virė darbas gaminant, dailinant, puošiant įvairių LDK pilių maketus ir eksponuojant juos mokyklos fojė. Prisiminta kiekvienos pilies istorija. Ketvirtadienio veiklos įrodė, kad matematika tikrai gali būti įdomi visiems. Mokiniai tyrinėjo Šilainių mikrorajono žaliąsias erdves, vertino savo fizines galimybes, atsakingai sudarinėjo pajėgiausią klasės komandą. Penktadienį mokiniai diskutavo apie tai, kas yra karjera. Vieniems – tai gerai apmokamas darbas, kitiems – malonus užsiėmimas, tretiems – aukščiausio lygio vadovo postas. Išsiaiškinome, kad kiekvienas gali turėti savo asmeninės karjeros viziją. Mokiniai dalyvavo seminare, kuriame savo sėkmės raktu dalijosi R. Jakštys („Mokinio karjera“ generalinis direktorius). Ši diena buvo puiki proga užpildyti, gerai išanalizuoti ir aptarti mokinių Veiklos ir pasiekimų aplankus. Tikimės, kad ši savaitė leido mokiniams ir mokytojams geriau pažinti vieni kitus, į ugdymą pažvelgti netradiciškai. Linkime malonių vasaros atostogų!

Anglų kalbos stovykla „Magic kitchen“ Anglų kalbos stovykla „Magic kitchen“ Anglų kalbos stovykla „Magic kitchen“ Anglų kalbos stovykla „Magic kitchen“

Birželio 11-15 dienomis, vyko „Magic kitchen“ anglų kalbos stovykla skirta 2 klasės mokiniams besimokinantiems anglų kalbą antruosius mokslo metus. Stovyklos metu mokiniai buvo supažindinti su sveikos mitybos, sveikos gyvensenos bei aktyvaus laiko praleidimo būdais. Šiomis dienomis mokiniai dalyvavo skirtingose edukacijose.

Read more ...

Ketvirtokų ir aštuntokų išleistuvės Ketvirtokų ir aštuntokų išleistuvės Ketvirtokų ir aštuntokų išleistuvės Ketvirtokų ir aštuntokų išleistuvės

Gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje mokykloje vyko du ypatingi tradiciniai renginiai – ketvirtokams bei aštuntokams buvo įteikti atitinkamai pradinio ir pagrindinio I pakopos ugdymo pažymėjimai. Tiek mažesnius, tiek vyresniuosius sveikino mokyklos administracija, mokytojai, tėveliai, dainomis bei šokiais linksmino kiti moksleiviai. Skambėjo ne tik gražios dainos, bet ir prasmingi linkėjimai mokiniams, žengiantiems į naujus gyvenimo etapus. Geros kloties....

Pirmokėlių šventė Pirmokėlių šventė Gegužės 30-ta pirmokėliams – įsimintina diena, nes, kaip ir kiekvieną pavasarį, tradiciškai mokykloje vyko pačių mažiausiųjų – Pirmokėlių šventė. Vaikučius pasveikino direktoriaus pavaduotojos I.Mozūrienė ir J. Surgėlienė, tėvelių atstovai. Pasipuošę mokinukai šoko, dainavo, deklamavo, inscenizavo daineles. Jie norėjo pasirodyti tėveliams, mokytojams, vyresniems draugams, kad pažįsta visas raides ir jau moka skaityti. Pirmokams mokytojos padovanojo po knygelę ir palinkėjo toliau semtis žinių ir išminties. Pirmokai pasižadėjo skaityti knygeles. Po šventės visi savo klasėje mėgavosi vaišėmis.

Seminaras pedagogams Seminaras pedagogams Seminaras pedagogams

Gegužės 24 d. progimnazijos pedagogai po 5 pamokų skubėjo į progimnazijos aktų salę, kur dalyvavo projekto Lyderių laikas 3 vykdytojų organizuotame seminare „Individualizuotas, diferencijuotas ir personalizuotas mokymas siekiant vaiko ūgties“. Lietuvos edukologijos universiteto lektorei R. Nedzinskaitei vadovaujant, dirbdami po vieną, poromis ir grupėmis, pedagogai gilinosi į mokinių pasiekimus lemiančius veiksnius, analizavo personalizuoto ugdymo galimybes progimnazijoje. Džiaugiamės galimybe tobulėti.

Edukacinė išvyka Edukacinė išvyka

Gegužės 25 dieną 8a ir 8b klasės mokiniai, vadovaujami chemijos mokytojos Jurgitos Kėdžiuvienės ir fizikos mokytojos Vandos Svirskienės, vyko į edukacinę kelionę. Išvykos metu aplankėme Klaipėdos delfinariumą, stebėjome įspūdingą delfinų pasirodymą. Delfinų pasirodymai – edukaciniai pramoginiai renginiai, skirti supažindinti lankytojus su šiais nuostabiais gyvūnais, siekiant, kad žmogus saugotų ir tausotų jų natūralią aplinką – jūrą. Po delfinų pasirodymo aplankėme ir Lietuvos jūrų muziejų. Mokiniai apžiūrėjo ekspozicijas, susipažino su intriguojančia kelione nuo Lietuvos upelio, ežero per Baltijos ir Šiaurės jūras į tropinius vandenis. Dvidešimt keturiuose akvariumuose apžiūrėjo ten gyvenančias žuvis, įvairius bestuburius. Iš Klaipėdos nuvykome į Gargždų AB ,,LOTOS Geonafta” . Čia mokiniai sužinojo, kaip išgaunama nafta, turėjo galimybę saugiai pažvelgti į gavybos procesą, sužinoti , kokios žaliavos išgaunamos, susipažino su įrenginiais. Mokiniams tai papasakojo geologas Giedrius Bičkauskas. Daug sužinoję, pakilios nuotaikos visi grįžome namo.

Talentų ir pirmūnų pagerbimo šventė Talentų ir pirmūnų pagerbimo šventė Talentų ir pirmūnų pagerbimo šventė Talentų ir pirmūnų pagerbimo šventė

Talentų ir pirmūnų pagerbimo šventė Talentų ir pirmūnų pagerbimo šventė Talentų ir pirmūnų pagerbimo šventė

Gegužės dvidešimt trečiosios vakarą mokykloje vyko tradicinis progimnazijos renginys, sukviečiantis nemenką būrį bendruomenės narių - Talentų ir pirmūnų pagerbimo šventė. Mokyklos administracija dėkojo puikiai besimokantiems, įvairiuose konkursuose prizines vietas pelniusiems mokiniams bei jų mokytojams, tėveliams. Svarbus šventės akcentas- linkėjimas ir toliau gerai mokytis, domėtis įvairiais dalykais ir visur siekti aukštumų.

Projektas   “Mokėk  plaukti  ir saugiai  elgtis  vandenyje – 2018“ Projektas   “Mokėk  plaukti  ir saugiai  elgtis  vandenyje – 2018“ 2018 m. gegužės 18 dieną mūsų mokyklos antrokai dalyvavo plaukimo šventėje, kuri vyko LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos plaukimo baseine. Projektą organizavo Lietuvos plaukimo federacija. Jo tikslas - skatinti moksleivių, tėvų, bendrojo ugdymo mokyklų bendruomenių, sporto organizacijų, rėmėjų bendradarbiavimą propaguojant vaikų mokymo plaukti svarbą. Mažieji plaukikai parvežė į mokyklą padėkos raštą, kiekvienas gavo asmeninį padėkos raštą už dalyvavimą projekte „ Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje - 2018“. Džiaugiamės ir sveikiname 2 a kl. mokinius Simoną Dovidonį, Gretą Štombergaitę, Gustą Juodį ir Rusnę Kivaraitę. Taip pat dėkojame 2c kl. mokiniams Rugilei Barauskaitei, Mangirdui Pipirui, Arnui Šalūgai ir 2 b kl. mokinei Martynai Žiūkaitei.

Gegužės 10 dieną Kauno Tado Ivanausko progimnazijoje vyko Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų 6- ųjų klasių mokinių istorijos olimpiada „Europos istorijos puslapiai“. Olimpiados tikslas – paminėti Gegužės 9-ąją – Europos dieną - ir 2018 – uosius - Europos kultūros paveldo metus bei įgyvendinti metų šūkį: „Mūsų paveldas – praeities ir ateities gijų pynė“. Taip pat skatinti mokinių istorinį sąmoningumą, globalų mąstymą, padedantį orientuotis gyvenime, tapti atsakingais ir iniciatyviais europiečiais, gebančiais aktyviai dalyvauti Europos, savo valstybės ir visuomenės gyvenime, puoselėti praeities kartų paveldą, vertybes. Olimpiadoje dalyvavo 45 mokiniai iš 23 Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų. Mokiniai atliko testo ir darbo su istorijos šaltiniais, iliustracijomis, žemėlapiu, užduotis. Antrąją vietą olimpiadoje laimėjo mūsų progimnazijos 6c klasės mokinys Oskaras Šulskis. ( istorijos mokytoja Birutė Čiegienė) . Sveikiname laimėtoją ir džiaugiamės puikiu rezultatu!

Sveikiname 4 b klasės mokinę Gabiją Armanavičiūtę, Lietuvos Respublikos vaikų 100 šaškių čempionate laimėjusią 3-ąją vietą. Linkime sėkmės Europos ir pasaulio čempionatuose!

Gerojo lašelio diena Gerojo lašelio diena

2018 gegužės 15 diena Kauno Tado Ivanausko progimnazijoje buvo ypatinga. Organizuojant Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“ inicijuotą „Gerojo lašelio dieną“ progimnazijoje visi mokytojai ir mokiniai išreikšdami savo palaikymą persirengė žaliai. Visą mokyklą suvienijusioje akcijoje dalyvavo nuo mažiausių priešmokyklinukų iki vyriausiųjų aštuntokų ir mokytojų. Klasių vadovai su mokiniais klasių valandėlių metu aptarė onkologines ir kitas sunkias ligas, įvardijo būdus, kaip galima padėti sunkiai sergantiems vaikams. Progimnazijos pirmojo aukšto foje buvo rodomi filmukai apie pagalbą ligoniukams, apie gydytojus klounus. Vaikai sureagavo labai jautriai ir nuoširdžiai aukojo – kas iš savo taupyklių, kas iš kišenpinigių. Iš viso savo draugams, kurie leidžia dienas ne mokyklos suole, o ligoninėje, Kauno Tado Ivanausko progimnazijos vaikai suaukojo net 594,70 eurų. Akcijos pabaigą vainikavo flashmob‘as. Ačiū visiems už gerumą taria ir Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“.

„Nemuno“ mokykloje – daugiafunkciame centre gegužės 10 dieną vyko Kauno miesto 1-2 klasių mokinių 15-asis kūrybinis projektas – konkursas „Žodelis širdelėn – 2018“. Šių metų konkurse jaunieji talentai deklamavo lietuvių poetų eilėraščius apie Lietuvą tema "Kokia nuostabi, Lietuva, esi". Šiemet jame dalyvavo mūsų progimnazijos 1c klasės mokinė Guoda Bazevičiūtė, kuri deklamavo Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Tai gražiai mane augino“. Guoda apdovanota „Garbės svečio“ nominacija, kurią skyrė Lietuvos rašytojų sąjungos narė, poetė, prozininkė Dalia Teišerskytė. Sveikiname nugalėtoją!

Šaškių turnyras Šaškių turnyras

2018 05 09 Jonavoje vyko Lietuvos ikimokyklinių įstaigų šaškių „64“ turnyras „Baltieji pradeda 2018“. Turnyre dalyvavo 79 berniukai ir 71 mergaitė. Iš mūsų progimnazijos „Pelėdžiukų“ grupės dalyvavo 4 mergaitės. Berniukai ir mergaitės žaidė bendrame turnyre: Rusnė Lauruškaitė laimėjo 2-ąją vietą, Rasa Masaitytė – 6-ąją vietą, Ieva Kavaliauskaitė – 9-ąją vietą. Sveikiname.

Gegužės 2 d. Kauno šv. Kazimiero progimnazijoje vyko Kauno miesto 5-ųjų klasių mokinių istorijos olimpiada ,,Ką žinau apie Lietuvos istoriją?“. Šiemet olimpiada buvo skirta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio įkūrimo 30-mečiui ir Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio vado Adolfo Ramanausko – Vanago 100-ųjų gimimo metinių metams paminėti. Mokiniai atliko įvairias užduotis iš Lietuvos istorijos, gilino darbo su istorijos šaltiniais įgūdžius. Olimpiadoje dalyvavo 53 mokiniai iš 23 Kauno miesto mokyklų. Pirmą vietą, surinkę po 25 taškus, pasidalino mūsų progimnazijos 5c klasės mokiniai Laura Tarnauskaitė ir Domantas Bieliauskas. ( istorijos mokytoja Birutė Čiegienė) Sveikiname nugalėtojus ir linkime toliau gilinti istorijos žinias!

,,Žalioji palangė Lietuvos 100- mečiui” ,,Žalioji palangė Lietuvos 100- mečiui” ,,Žalioji palangė Lietuvos 100- mečiui” ,,Žalioji palangė Lietuvos 100- mečiui”

Progimnazijos moksleiviai, vadovaujami klasės bei būrelių vadovų, dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuotame ekologiniame konkurse ,,Žalioji palangė Lietuvos 100- mečiui”. Konkurso tikslas – skatinti ir propaguoti „žaliųjų namų“ idėjas, meilę gamtai, augalams, ugdyti jautrumą gamtos grožiui bei norą ir gebėjimus pažinti aplinką. Projekto metu moksleiviai susipažino su pagrindinėmis augalo dalimis, sužinojo svarbiausias augalų dygimo ir augimo sąlygas, įsitraukė į praktinę veiklą. Kiekvienos klasės ,,Žalioji palangė” vis kitokia : 8a klasė savo palangę pavadino ,,Sveikinimai Lietuvai iš atogrąžų krašto“, 6c klasė - ,,Žiedai Lietuvai“, 3b klasė - ,,Maži žiedeliai mūsų šalelei“. Visos klasės buvo išradingos ir originalios. Vykdant projektą , jo tikslas pasiektas - mokiniai stebėjo, tyrinėjo juos supantį pasaulį, patys dalyvavo kurdami gražius dalykus. Ūgtelėjus augalams, progimnazijoje surengta ,,Žaliųjų palangių“ bendra paroda, kuria gali pasigrožėti visi bendruomenės nariai.

Džiaugiamės ir sveikiname IV a klasės mokinį Robertą Juknevičių, kuris balandžio 28 dieną Vilniuje dalyvavo Lietuvos pradinukų matematikos olimpiadoje ir užėmė II-ąją vietą. Linkime Robertui ir toliau siekti matematinių aukštumų.