Lapkričio 16-oji - tarptautinė tolerancijos diena Lapkričio 16-oji - tarptautinė tolerancijos diena

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau šešioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimą Lietuvoje. Pilietinės iniciatyvos tikslai: • išsiaiškinti žodžio Tolerancija reikšmę; • aptarti su mokiniais temą, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai žino, prisimena; • rasti ir aptarti. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei, analizuoti, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam.

2017 m. lapkričio 10 d. Kauno Tado Ivanausko progimnazijos 8 kl. mokiniai dalyvavo socialinėje akcijoje "Nerūkyk ir būk madingas", kuri skirta Tarptautinei nerūkymo dienai paminėti. Renginys vyko Laisvės al., prie "Aušros" gimnazijos. Ją organizavo Kauno miesto ugdymo įstaigų socialinių pedagogų metodinis būrelis. Kviečiame pažvelgti į akcijos akimirkas:

Lietuvos mokyklų žaidynių berniukų zoninės kvadrato varžybos Lietuvos mokyklų žaidynių berniukų zoninės kvadrato varžybos Lietuvos mokyklų žaidynių berniukų zoninės kvadrato varžybos Lietuvos mokyklų žaidynių berniukų zoninės kvadrato varžybos

Lietuvos mokyklų žaidynių berniukų zoninės kvadrato varžybos Lietuvos mokyklų žaidynių berniukų zoninės kvadrato varžybos Lietuvos mokyklų žaidynių berniukų zoninės kvadrato varžybos Lietuvos mokyklų žaidynių berniukų zoninės kvadrato varžybos

Sėkmingais kvadrato žaidimo startais mūsų progimnaziją vėl nudžiugino berniukų komanda. Lapkričio 10 d. mūsų progimnazijoje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių berniukų zoninės kvadrato varžybos. Berniukų komanda užėmusi I – ą vietą Kauno mieste, atstovavo mūsų miestui. Varžybose varžėsi: Kaišiadorių V. Giržado progimnazija,Elektrėnų “Ažuolyno progimnazija, Prienų rajono Jiezno gimnazija ir mūsų progimnazijos komanda. Po atkaklių ir gražių kovų berniukų komanda iškovojo I vietą. Džiaugiamės šiais mūsų berniukų laimėjimais ir linkime tolimesnės sėkmės bei sportinio azarto kvadrato aikšteleje.

Sporto šventė ,,Sportuokime kartu, bus smagu‘‘ Sporto šventė ,,Sportuokime kartu, bus smagu‘‘ Sporto šventė ,,Sportuokime kartu, bus smagu‘‘ Sporto šventė ,,Sportuokime kartu, bus smagu‘‘

Sporto šventė ,,Sportuokime kartu, bus smagu‘‘ Sporto šventė ,,Sportuokime kartu, bus smagu‘‘

Spalio 19 dieną progimnazijos sporto salėje šurmuliavo mažieji sportininkai. Vyko sporto šventė ,,Sportuokime kartu, bus smagu ‘‘. Šventėje dalyvavo pirmokėlių komandos bei l/d. ,,Rasytė“, l/d. ,,Žingsnelis“, l/d. ,,Žvangutis“ ir progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės komandos. Mažieji sportininkai turėjo įveiki net šešias rungtis. Jie poroje nešė kamuolius, turėjo įvaryti balioną į krepšį, ,,čiuožė‘‘ slidėmis, lenktyniavo nešdami kibirėliuose kamuoliukus ir dėdami juos į lankus. Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais bei prizais. Jie turėjo galimybę drauge sportuoti, džiaugtis savo ir kitų sportiniais laimėjimais, turiningai praleido laisvalaikį.

Pirmokų išvyka į Birštoną Pirmokų išvyka į Birštoną Pirmokų išvyka į Birštoną

Spalio 17 dieną 1a,1e ir 1f klasių mokiniai su mokytojomis ir lydinčiomis mamytėmis vyko į Birštoną. Sakraliniame muziejuje apžiūrėjome ekspozicijas, išgirdome Birštono miesto herbo sukūrimo istoriją. Edukacinio užsiėmimo metu mokinukai iš paruoštos tešlos , kuri yra iš XII a. vokiečių vienuolės šventosios Hildegardos receptų lobyno, formavo banginuko formos sausainius. Iškeptus sausainius ragavome ir dar parvežėme lauktuvių nedalyvavusiems draugams. Pabuvojome ir Birštono muziejuje, kur visiems patiko spalvinti lietuvių tautinius drabužius.Vėliau apsilankėme Pociūnų aerodrome, kur veikia didžiausias sklandymo klubas Baltijos šalyse.Grįždami namo, spėjome užsukti į Kauno zoologijos sodą, kur mūsų laukė nemokama ekskursija — dovana už surinktas giles sodo gyventojams.

Akcija „Gilė 2017“ Akcija „Gilė 2017“ Akcija „Gilė 2017“ Akcija „Gilė 2017“

Jau dešimtus metus Lietuvos zoologijos sodas kvietė visus gamtos mylėtojus rinkti ąžuolo giles ir dalyvauti akcijoje „Gilė 2017“. Per savaitę buvo surinkta ir atvežta net 16 tonų gilių. Reikėjo pririnkti ne tik kuo daugiau gilių, bet kad jos būtų sausos, švarios ir nesupelijusios. Pasidžiaugti savo surinktomis gėrybėmis ir pažiūrėti, kaip žvėreliai jomis mėgaujasi, zoologijos sode susirinko būrys darželių ir mokyklų auklėtinių. Sodo darbuotojai papasakojo, kad giles gyvūnai labai mėgsta, nes jos yra prisotintos įvairių vitaminų, baltymų, mineralų. Vaikai džiaugėsi, kad jų surinktomis gilėmis gyvūnai galės mėgautis visus metus. Mokiniai, pririnkę daugiausiai gilių, buvo apdovanoti. Mūsų mokykla surinko 1090 kg ir buvo apdovanota Padėkos raštu. Tikimės, kad kitais metais užderės dar daugiau gilių.

Rudenėlis nubrido
Per išauksintą kelią,
Klevo lapais apkrito
Rudenėlio kraitelė.

"Rudenėlio šventė" "Rudenėlio šventė" "Rudenėlio šventė" Visą savaitę, spalio 16-20 dienomis, Kauno Tado Ivanausko progimnazijos bendruomenės narius, tik įžengusius į mokyklą, džiugino pirmokėlių ir priešmokyklinukų surengta paroda „Rudenėlio vaišės“. Mokinukai, padedami tėvelių, pagamino išties originalių darbelių iš pačių įvairiausių daržo, sodo ar miško gėrybių. Labai džiaugiamės kūrybingais savo mažaisiais talentais ir dėkojame tėveliams už nuoširdžią pagalbą ruošiant eksponatus šiai parodai.

Mokytojų festivalis „Laisvi kurti“ Mokytojų festivalis „Laisvi kurti“ Mokytojų festivalis „Laisvi kurti“

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamą mokytojų festivalį „Laisvi kurti“ priėmė Kauno miestas. Festivalis skirtas mokytojams jų profesinės šventės proga ir atvėrė naujas erdves gerosios patirties pasidalinimui ir sklaidai. Festivalyje dalyvavo miesto universitetai, mokyklos, muziejai, kur vyko kūrybinės dirbtuvės, paskaitos, meistriškumo pamokos, ekskursijos. Spalio 4 d. mūsų progimnazijoje vyko kūrybiškumo dirbtuvės ,,Metų ratas“. Moksleiviai dalyvavo interaktyviuose kūrybiniuose užsiėmimuose, kurių metu ,,keliavo“ per šimtmečius nuo seniausių laikų iki mūsų dienų: kūrybinėse dirbtuvėse lankstė popierines dėžutes, gaminosi molinius talismanus, konstravo robotus ir jų padedami išsiaiškino pasirinktų senųjų hieroglifų reikšmes. Taip simboliškai nuėjo kelią nuo seniausių žmonijos laikų iki naujausių amžių, kai robotai ir kosmoso užkariavimas nieko nebestebina. Mokykla sulaukė ir svečių – Šiluvos gimnazijos mokytojų kolektyvo, kurie įsitraukė į mokinių pradėtą veiklą – konstravo robotus, dalyvavo robotų futbolo varžybose. Šventė dalyviams buvo neįprasta, bet emocinga, džiugi ir naudinga.

Tarptautinė mokytojų dienaSpalio 5-oji minima kaip Tarptautinė mokytojų diena. Ypatingos dienos proga moksleiviai išradingai išpuošė mokyklos fojė. Tos dienos rytą mūsų progimnazijos mokytojus mokyklos fojė pasitiko mokinių piešti visų mokytojų portretai. Mokytojai ir moksleiviai linksmai nusiteikę ieškojo panašumų ir skirtumų tarp portreto ir originalo, savo mokytojams dovanojo gėlių ir saldžių siurprizų. Progimnazijos aštuntokai surengė šventinį pasveikinimą aktų salėje. Mes, mokytojai, dėkojame savo mokiniams ir jų tėveliams už nuoširdžius sveikinimus ir tikime, kad tai ne tik Mokytojų dienos padiktuoti žodžiai.

Ačiū visiems, kurie pradžiugino Mokytojus šią dieną!!!


Tyrėjų naktis 2017Rugsėjo mėnesio 29 d. vyko Europinis renginys Tyrėjų naktis. Tyrėjų naktis pirmą kartą įvyko 2005 metais Europos komisijos iniciatyva, siekiant supažindinti žmones su mokslininkų darbais ir pasiekimais. Tai renginys vykstantis daugiau nei 30 Europos šalių, daugiau nei 300 miestų. Tyrėjų nakties renginių metu mokslininkai kviečia dalyvauti eksperimentuose, simuliacijose, interaktyviose darbo grupėse, paskaitose, apskrito stalo diskusijose ir debatuose, parodose, ekskursijose ir konkursuose.

Mūsų mokyklos mokiniai taip pat dalyvavo Tyrėjų nakties renginiuose Kauno mieste. 7a klasės mokiniai dalyvavo Kauno kolegijos organizuojamoje veikloje „English Through senses”, kur mokiniai atliko įvairias veiklas susijusias su 5 žmonių pojūčiais: regėjimu, klausa, uoslė, skoniu ir lytėjimu. 5b klasės mokiniai taip pat dalyvavo Kauno kolegijos rengiamoje veikloje „Pažink vaistinį augalą žvelgdamas pro mikroskopą“. Mokiniai susipažino su Lietuvos miškuose ir pievose augančiais augalais, stebėjo juos pro mikroskopą.

Mokslo ir žinių šventė Mokslo ir žinių šventė Mokslo ir žinių šventė Mokslo ir žinių šventė Mokslo ir žinių šventė Mokslo ir žinių šventė

2017 metų rugsėjo pirmosios rytas išaušo šiltas, bet grasinantis lietaus debesimis. Tačiau Tado Ivanausko progimnazijos bendruomenės šventinės nuotaikos tai nei kiek nesugadino. Pirmąją mokslo metų dieną susirinko itin gausus pirmokų ir penktokų būrys, smalsiai dairėsi ikimokyklinukai, paskutinį rugsėjį šioje mokykloje sutiko aštuntokai. Visus pasveikino mokyklos direktorius Sigitas Alubauskas, Kauno Šventosios Dvasios Šilainių parapijos klebonas Žydrūnas Paulauskas, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto santakos policijos komisariato veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Julius Lengvelis, mokyklos Mokinių taryba bei pirmokėliai. Na, o Kauno Kazio Binkio teatro trupės personažai- Raganiukė ir jos linksmasis Varnas - nuotaiką skaidrino linksmomis dainelėmis bei žaidimais. Kitų klasių mokiniai šventinę dieną paminėjo su savo klasių vadovais.

Turiningų naujų mokslo metų!