Dovana Lietuvai  Dovana Lietuvai  Dovana Lietuvai  Dovana Lietuvai

Dovana Lietuvai  Dovana Lietuvai  Dovana Lietuvai

Vasario 15 d. mokėmės kitaip. Kurdami, bendraudami, švęsdami. Dieną pradėjome himnu, kuris skambėjo visose klasėse ir progimnazijos aktų salėje. Ten aidėjo dainos Lietuvai, o ant stalų nusidriekė tortų trispalvė. Jais vaišinosi visi progimnazijos mokiniai. Prisiminėme Lietuvai svarbius žmones ir datas. Vėliau pasinėrėme į įvairias kūrybines veiklas klasėse. Puošėme langus, ruošėme ir supakavome dovanas Lietuvai, žaidėme žaidimus, organizavome viktorinas, klausėmės svečių pasakojimų. Vyresnieji mokiniai turėjo galimybę pasiklausyti akcijos „Misija Sibiras“ dalyvės Aistės įspūdžių. Po pamokų progimnazijos I aukšto fojė papuošė mokinių kūrybiškai paruoštų dovanų Lietuvai paroda. Džiaugiamės nuoširdžiu ir kūrybišku bendruomenės narių darbu Lietuvai svarbios dienos proga.

Žiemos šokių fiesta Žiemos šokių fiesta Žiemos šokių fiesta Žiemos šokių fiesta Žiemos šokių fiesta

2019 metų vasario 8-osios popietę mokykloje nuskambėjo tradicinė Šokių fiesta. Renginys, kaip visada, sulaukė didelio mokyklos bendruomenės susidomėjimo. Fiestoje dalyvavo 5 – 8 klasių mokiniai. Kiekviena klasė išsitraukė pasaką, pagal kurią turėjo sukurti šokį. Nors visų klasių šokėjai labai stengėsi, bet vertinimo komisija išrinko prizininkus. Šie buvo apdovanoti pereinamaisiais medaliais. Pirmąją vietą užėmė 8b klasė, šokusi pagal pasaką ,,Aladinas.“ Antrąją vietą užėmė 8c klasė, kūrusi pasirodymą pagal pasaką „Trys paršiukai.“ Trečiąja vieta dalinosi 5a ir 5c klasės, inscenizavusios pasakas „ Pelenė „ ir „Raudonkepuraitė“. Už dalyvavimą visos klasės buvo apdovanotos šokoladais ir diplomais. Fiesta pažėrė daug puikių emocijų, tikimės, kitais metai ji vėl bus tokia pat ypatinga.

Sausio 31d. A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje vyko 5 klasių protų mūšis „Aš saugus“. Protų mūšyje dalyvavo Kauno Tado Ivanausko progimnazijos mokiniai, kurie rungėsi su kitomis Kauno miesto mokyklų komandomis. Komandą sudarė 4 mokiniai: Gustė Kuraitė (5a klasė), Robertas Juknevičius (5a klasė), Rūta Laurinavičiūtė (5b klasė), Linas Steponavičius (5b klasė). Mokinius ruošė 5a klasės auklėtoja Jurgita Karkauskienė ir 5b klasės auklėtoja Živilė Buivydienė. Mokiniai iškovojo garbingą antrą vietą. Labai didžiuojamės šiais mokiniais ir linkime sėkmės ateityje.

Gerojo lašelio diena

2019 vasario 04 diena Kauno Tado Ivanausko progimnazijoje buvo ypatinga. Organizuojant Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“ inicijuotą „Gerojo lašelio dieną“ progimnazijoje visi mokytojai ir mokiniai išreikšdami savo palaikymą persirengė žaliai. Visą mokyklą suvienijusioje akcijoje dalyvavo nuo mažiausių priešmokyklinukų iki vyriausiųjų aštuntokų ir mokytojų. Klasių vadovai su mokiniais klasių valandėlių metu aptarė onkologines ir kitas sunkias ligas, įvardijo būdus, kaip galima padėti sunkiai sergantiems vaikams. Vaikai sureagavo labai jautriai ir nuoširdžiai aukojo – kas iš savo taupyklių, kas iš kišenpinigių. Iš viso savo draugams, kurie leidžia dienas ne mokyklos suole, o ligoninėje, Kauno Tado Ivanausko progimnazijos vaikai suaukojo net 878,70 eurų. Ačiū visiems už gerumą taria ir Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“. Suaukoti pinigai bus įnešti į organizacijos „Paguoda“ sąskaitą, o ji įsipareigoja juos skirti vėžiu sergančių vaikų bendruomenei, kurią remia Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“

Finansinis raštingumas ir karjera Finansinis raštingumas ir karjera Sausio 25 d. mūsų progimnazijos 7 – 8 kl. mokiniai dalyvavo paskaitoje „Finansinis raštingumas ir karjera“, kurioje žiniomis dalijosi VDU lektorės doc. Viktorija Starkauskienė ir dr. Asta Gaigalienė. Mokiniai turėjo progą pasvarstyti, kiek laimė susijusi su pinigais, įsivertinti, koks balas atspindi jų laimės būseną, išsiaiškinti, kuriose šalyse laimės indeksas yra didžiausias. Lektorės domėjosi, kaip mokiniai kelia finansinius tikslus, kaip planuoja savo biudžetą, kaip (ar) dalyvauja planuojant šeimos biudžetą. Galiausiai mokiniai sulaukė praktinės užduoties – apskaičiuoti, kiek pinigų per metus „kainuoja“ savo tėvams. Dėkojame lektorėms ir džiaugiamės galimybe tobulinti karjerai svarbius gebėjimus

Mūsų mokykla pavadinta garsaus gamtininko vardu, tad mokiniai čia skatinami mylėti gamtą. Štai jau antrus metus 2a klasės mokinukai dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje vykusioje Tarptautinėje veislinių gyvūnų parodoje – nuotaikingoje vaikų šventėje su gyvūnais. Sausio 19 – 20 d. parodoje su tėveliais apsilankę antrokėliai turėjo galimybę pasigrožėti naminiais ir egzotiniais gyvūnėliais bei paukščiais, dalyvauti atrakcijose ir edukacijose. Parodą puošė 24 –ių 2a klasės mokinių piešiniai. Dėkojame daug savo laiko šiam renginiui atidavusiai Gusto Joneliūno mamytei.

Atmintis gyva, nes liudija Atmintis gyva, nes liudija Atmintis gyva, nes liudija Atmintis gyva, nes liudija

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimename 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

2019 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje ir mūsų progimnazijoje vyksta jau dvyliktą kartą. Kiekviename progimnazijos lange šį žvarbų rytą įsižiebė žvakelė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Tarptautinis projektas „Draugystės pynė“ Tarptautinis projektas „Draugystės pynė“

Gruodžio 3 d. vyko tarptautinis projektas „Draugystės pynė“, kurio tikslas paminėti tarptautinę neįgaliųjų dieną. Renginyje dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokiniai Smiltė Kėželytė, Nojus Maknickas, Kostas Sakalauskas, Timas Stankevičius, Ignas Bagdanavičius, Smiltė Bagdzevičiūtė, Lina Baškytė, Meda Beržanskaitė, Tadas Kundratas, Julija Davidonytė. Projekto dalyviai drauge su tėveliais pynė, vėrė įvairiaspalves apyrankes, kurias po to su draugais džiaugsmingai dalijos, demonstravo. Projekto kūrybinių darbų paroda eksponuojama Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje bei Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos Facebook puslapyje adresu: (ativerti puslapį). Renginio dalyviai apdovanoti padėkos raštais.

Kompiuterinių pateikčių konkursas Kompiuterinių pateikčių konkursas Kompiuterinių pateikčių konkursas

Gruodžio 13 d. 2c klasės mokinys Justinas Jarašūnas sėkmingai dalyvavo tarptautiniame pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių kompiuterinių pateikčių konkurse pagal Maironio kūrinį „Jūratė ir Kastytis“. Renginį organizavo A.Puškino gimnazija. Konkurso tikslas – stiprinti ryšius tarp kuriančių mokinių, mokytojų, mokinių tėvų, sudaryti sąlygas keistis informacija elektroninėje erdvėje, gilintis į Jono Mačiulio-Maironio kūrybą, išreikšti kūrybinius sugebėjimus, reflektuoti savo darbą, ugdytis viešojo kalbėjimo įgūdžius. Justinas buvo apdovanotas pagyrimo raštu už puikius viešojo kalbėjimo įgūdžius pristatant konkursinį darbą. Sveikiname ir didžiuojamės Justinu!

Ilgajai šokio pamokai pasibaigus Ilgajai šokio pamokai pasibaigus Ilgajai šokio pamokai pasibaigus Ilgajai šokio pamokai pasibaigus

Ilgajai šokio pamokai pasibaigus Ilgajai šokio pamokai pasibaigus Ilgajai šokio pamokai pasibaigus Ilgajai šokio pamokai pasibaigus

Šokis, žvelgiant iš šalies, tai tik ritmiški kūno judesiai. Stebėti šokantį žmogų dažniausiai malonu akiai. Gražu matyti, kaip savo kūnu jis pasakoja istoriją, reiškia bet kokią emociją.

Gruodžio 14 dieną, progimnazijoje vyko tradicinis renginys, kuriame savo istorijas, padedami šokio pasakojo priešmokyklinio ugdymo grupės bei 1 – 4 klasių mokiniai. Sausakimšoje salėje tėveliai, seneliai, broliukai ir sesutės galėjo stebėti įspūdingus šokio mokytojos Editos Gogelienės režisuotus šokius. Pats sudėtingiausias darbas teko komisijai, kuri rinko nugalėtojus. Medaliais šiemet pasipuošė 3 a, 4c ir 3b klasių mokiniai.

Sveikiname juos!

Raštai iš Kalėdų kraičio skrynios Raštai iš Kalėdų kraičio skrynios Raštai iš Kalėdų kraičio skrynios Raštai iš Kalėdų kraičio skrynios

Baltos gruodžio snaigės dosniai puošia žemę. Laukiant gražiųjų metų švenčių Kauno Tado Ivanausko progimnazijos erdvės taip pat pasipuošė raštais iš Kalėdų kraičio skrynios...Grožimės, svajojam, laukiam didžiojo virsmo. Jaukių švenčių visiems !

Teikti džiaugsmą – tai didžiausia laimė

Įteikdamas dovaną žmogus tarsi prideda ir prie jos ir savo jausmus. Todėl dovanų teikimas ir gavimas sukelia daugybę išgyvenimų. Ir vis dėlto viena aišku: padaryti kitam staigmeną – didžiulis džiaugsmas. Akcijos organizatorių vardu noriu padėkoti visiems, kurie prisidėjo ir parėmė mūsų daugiametę iniciatyvą pasveikinti vaikus. Dėkojame, kad padėjote sukurti staigmeną ir tapote didžiulio džiaugsmo nešėjais.

Viktorina ,,Gamta žmogui- gamta ateičiai” Viktorina ,,Gamta žmogui- gamta ateičiai” Viktorina ,,Gamta žmogui- gamta ateičiai” Viktorina ,,Gamta žmogui- gamta ateičiai”

Viktorina ,,Gamta žmogui- gamta ateičiai” Viktorina ,,Gamta žmogui- gamta ateičiai” Viktorina ,,Gamta žmogui- gamta ateičiai”

2018 metų gruodžio tryliktą dieną Kauno Tado Ivanausko progimnazijoje vyko tradicinė Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų septintų klasių mokinių viktorina ,,Gamta žmogui- gamta ateičiai”, skirta prof. T.Ivanausko 136-osioms metinėms paminėti. Renginį pradėjo aštuntokė Patricija Viliušytė, dovanodama dainą, bei cirko artistė Agnė Zobovienė, pristatydama įspūdingą pasirodymą su balandžiais. Kaip ir kiekvienais metais prof. T. Ivanausko minėjimą aplankė bei puikius prizus - bilietus į Zoologijos sodą - padovanojo Lietuvos zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas. Sėkmės dalyviams palinkėjo ir Kauno Tado Ivanausko progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurgita Surgėlienė. Viktorinos dalyvių darbą sutiko vertinti įvairių Kauno miesto mokyklų mokytojai: vertinimo komisijos pirmininkė Vilija Domatienė bei narės - mokytojos Skaistė Jakienė, Dovilė Dunauskaitė, Laima Razbadauskytė. Į viktoriną atvyko net dešimt Kauno miesto mokyklų septintokų. Pirmąją šio renginio užduotį - testą, kurio užduotis reikėjo atlikti Promethean Active Inspire aplinkoje, pristatė progimanzijos mokytojos Laura Verikienė bei Jurgita Kėdžiuvienė, vedusios visą renginį. Kitos užduotys buvo praktinės. Kiekviena komanda mini laboratorijoje iš cheminės stiklinės į matavimo cilindrą pipete turėjo perkelti 30 mililitrų vandens. Tada išdalintuose lapuose turėjo atpažinti įvairių gyvūnų pėdsakus. Po to kiekviena komanda gavo dėžutes, kuriose buvo 5 medžių žievės. Reikėjo atpažinti, kokių medžių yra šios žievės. Kol vertinimo komisija skaičiavo rezultatus, komandos turėjo pasiūlyti gamtos saugojimo būdus ir nupiešti duotame lape, po to demonstruoti stende. Viktorinos nugalėtojais tapo Bernardo Brazdžionio mokyklos septintokai ( mokytoja Dalia Leitanienė).

Mokytojų kvalifikacijos kėlimas Mokytojų kvalifikacijos kėlimas

Gruodžio 5-tą dieną Kauno Tado Ivanausko progimanazijos pedagogai dalyvavo seminare „Socialinių emocinių kompetencijų stiprinimas ir reikšmė mokymosi rezultatams“, kurį vedė psichologė E. Rūkštelytė. Siedami teorines įžvalgas ir praktines užduotis mokytojai analizavo socialinių emocinių kompetencijų ugdymo galimybes. O gruodžio 11 d. mokytojai sėmėsi žinių J. Limanto seminare „Efektyvi pagalba vaikams mokymosi procese taikant Feurstein metodo principus“. Šiame seminare pagrindinis dėmesys buvo skirtas mokinių mokėjimo mokytis kompetencijos ugdymo galimybėms

Lietuvos mokinių 100 šaškių pirmenybės Lietuvos mokinių 100 šaškių pirmenybės

 

Sveikiname 5 b klasės mokinę Gabiją Armanavičiūtę, Lietuvos mokinių 100 šaškių pirmenybėse jaunučių mergaičių amžiaus grupėje laimėjusią 3-ąją vietą. Linkime sėkmės kituose čempionatuose!

Respublikos mokinių piešinių konkursas „Piešiu gyvenimą“

Gruodžio 3 d. vyko respublikos mokinių piešinių konkursas „Piešiu gyvenimą“, kuris skirtas Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Konkurse dalyvavo 384 dalyviai iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų. Naudojant įvairią piešimo techniką, mūsų progimnazijos pirmokai Julija Davidonytė, Tadas Kundratas, Tajus Ruseckas išradingai piešė piešinius, reiškė mintis, atskleidė savo kūrybinius gebėjimus, bendravo ir bendradarbiavo ir tai suteikė jiems džiaugsmą. Konkurso dalyviai apdovanoti padėkos raštais.