Rudenį palydint Rudenį palydint Rudenį palydint Rudenį palydint Rudenį palydint

 

Priartėjus mokinių rudens atostogoms, spalio 24 –ąją, progimnazijos Mokinių taryba nusprendė surengti popietę, kuria pasidžiaugtų įpusėjusiu rudeniu. Įvairios rungtys, šokių dvikovos, linksmų ir išradingų Helovyno kaukių rinkimai – veiklos ir geros nuotaikos netrūko gausiai susirinkusiems bei renginiu besidžiaugiantiems 5-8 klasių mokiniams.

 Sporto šventė ,,Judėk, sportuok ir būsi sveikas‘‘  Sporto šventė ,,Judėk, sportuok ir būsi sveikas‘‘  Sporto šventė ,,Judėk, sportuok ir būsi sveikas‘‘  Sporto šventė ,,Judėk, sportuok ir būsi sveikas‘‘  Sporto šventė ,,Judėk, sportuok ir būsi sveikas‘‘  Sporto šventė ,,Judėk, sportuok ir būsi sveikas‘‘

Spalio 19 ir 24 dienomis progimnazijos sporto salėje šurmuliavo mažieji sportininkai. Vyko tradicinė sporto šventė ,, Judėk, sportuok ir būsi sveikas ‘‘. Šventėje dalyvavo pirmokėlių komandos bei l/d. ,,Rasytė“, l/d. ,,Žingsnelis“, l/d. ,,Žvangutis“ ir progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Pelėdžiukai‘‘ komandos. Mažieji sportininkai turėjo įveiki net penkias rungtis. Jie grupelėse varė kamuolius kojomis, bėgo įsikibę į šokdynę, stengdamiesi nepamesti draugo, turėjo pralįsti pro siunčiamą lanką, komandos draugui perduoti skarelę ir papuošti lanką segtukais. Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais bei prizais. Jie turėjo galimybę drauge sportuoti, džiaugtis savo ir kitų sportiniais laimėjimais, turiningai praleisti laisvalaikį.

Mokau (si ) kitaip Mokau (si ) kitaip Mokau (si ) kitaip Mokau (si ) kitaip

Spalio 24 dienos popietę jungtinė septintų Kauno Tado Ivanausko progimnazijos klasių mokinių komanda dalyvavo tradiciniame tarpmokykliniame septintokų kūrybiniame konkurse ,,Mokau(si ) kitaip“, kuris vyko Milikonių progimnazijoje. Renginio metu mokiniai, pasiskirstę į komandas atliko lietuvių kalbos, socialinių mokslų, dailės, gamtos mokslų, anglų kalbos bei matematikos užduotis. Atliekant užduotis reikėjo pasitelkti ne tik žinias, bet ir kūrybiškumą. Vaikai džiaugėsi gerai praleistu laiku, galimybe parodyti savo gebėjimus bendraamžiams iš kitos mokyklos.

Mokausi programuoti Mokausi programuotiNuo šių mokslo metų mūsų progimnazija prisijungė prie Ugdymo plėtotės centro (UPC) vykdomo projekto „Informatika pradiniame ugdyme“. Projekto metu pradinukai ne tik sistemiškai supažindinami su technologijomis, bet ir patys mokosi programuoti. Mokiniai turi galimybę susipažinti su programavimo abėcėle, išbandyti loginį mąstymą lavinančias užduotis. Mūsų mažieji pamokų metu atlieka įvairias kūrybines užduotis ne tik naudodami IT, bet ir mokydamiesi kūrybiškai spręsti iškilusias problemas.

Spalio 6–21 d. visoje Europoje ir Lietuvoje vyksta iniciatyva ES programavimo savaitė (Code Week). Jos tikslas - visus sudominti programavimu ir skaitmeniniu raštingumu. Mūsų mokyklos mokiniai, kartu su kitų Europos šalių mokiniais, prisijungė prie kasmetinio renginio - programavimo savaitės. Pirmokėliai išmėgino blokinį programavimą žaismingoje code.org svetainėje, su dideliu susidomėjimu atliko užduotis „Scratch“ programavimo aplinkoje. Antrų klasių mokiniai noriai išbandė programavimą be kompiuterio: spręsdami logines užduotis rašė kodus, bei pagal duotus kodus piešė piešinius. Trečiokai naudodami „Lego WeDo“ 2.0 robotukus su dideliu susidomėjimu ir smalsumu konstravo bei programavo vabaliukus, surengė linksmas vabaliukų lenktynes. Ketvirtų klasių mokiniai noriai ir aktyviai mokėsi kurti žaidimus, lydimi „Angry Birds“ veikėjų bei „Žvaigždžių Karų” robotų iš tolimos galaktikos, naudojo komandas, kad “Ledo šalies” veikėjos Ana ir Elzė kartu išbandytų ledo grožį ir magiją bei keliavo per “Minecraft”, bandydami surasti slaptąjį kodą. Šiuos praktinius užsiėmimus mokiniams vedė 2 c kl. mokytoja B. Armanavičienė, 3d kl. mokytoja E. Virbalienė, 4a kl. mokytoja I. Krištolaitytė ir informacinių technologijų mokytoja. Daiva Eveltienė

,,Dėdės Rudenėlio vaišės” ,,Dėdės Rudenėlio vaišės” ,,Dėdės Rudenėlio vaišės” ,,Dėdės Rudenėlio vaišės”

,,Dėdės Rudenėlio vaišės” ,,Dėdės Rudenėlio vaišės”

Ruduo – tai nuostabus metų laikas, kai gamta nudažo žemės paklotą įvairiausiomis spalvomis, kai mūsų sodai atiduoda sunokusius vaisius ir daržoves. Tai metas, kai, pasitelkus savo fantaziją, galima sukurti žavingiausias rudenines puokštes, kompozicijas. Šiemet, kaip ir kiekvieną rudenį, progimnazijoje vyko darbelių iš rudens gėrybių paroda ,,Dėdės Rudenėlio vaišės”. Jos tikslas - skatinti vaikų kūrybiškumą, originalias meninės saviraiškos formas, bendrystę su šeimos nariais kuriant. Priešmokyklinės ugdymo grupės ,,Pelėdžiukai” ir 1 klasių mokiniai kartu su tėveliais, kurdami įvairius darbelius iš vaisių, daržovių bei kitų rudens gėrybių, nustebino savo išradingumu, kūrybiškumu, meniškumu. Spalvoto ir turtingo rudens darbeliai papuošė pirmojo aukšto koridorių ir džiugino progimnazijos bendruomenę. Dėkojame mokiniams ir jų tėveliams už kūrybiškus darbelius ir aktyvų dalyvavimą parodėlėje.

Spalio 4 dieną mūsų progimnazija minėjo Pasaulinę gyvūnų globos dieną. Ta proga sulaukėme svečių iš Kauno zoologijos sodo. Atvyko zoologės – edukatorės, kurios pradinių klasių mokiniams papasakojo apie gyvūnų priežiūros ypatumus, zoologijos sodo rengiamus projektus, leidžiančius išsaugoti retas gyvūnų rūšis. Mažiausi pradinukai džiaugėsi savo augintiniais, kuriuos galėjo parodyti bendramoksliams bei mokytojams mokykloje surengtoje parodoje. Smagu buvo dalyvauti įdomiose netradicinio ugdymo pamokose.

mok dien 1Tarptautinė mokytojų diena mok dien 1Tarptautinė mokytojų diena mok dien 1Tarptautinė mokytojų diena mok dien 1Tarptautinė mokytojų diena

Tarptautinę mokytojų dieną Kauno Tado Ivanausko progimnazijos bendruomenės nariai buvo nusiteikę džiugiai. Linksmos mokytojų nuotraukos pirmo aukšto ekrane, vaikai, nešini gėlėmis, pakiliai nusiteikę mokytojai, visų amžiaus grupių mokinių koncertai per ilgąsias pertraukas – paprastai, šiltai, jaukiai mokyklos kolektyvas pažymėjo šią šventę.

„Mes rūšiuojam“Ar žinojote, kad vykdant 2017-2018 metų aplinkosauginį projektą „Mes rūšiuojam“ Lietuvoje iš švietimo įstaigų buvo surinkta 357 tonos elektros ir elektroninės įrangos atliekų ir 13 tonų baterijų atliekų? Mūsų progimnazijos bendruomenė taip pat dalyvavo šiame projekte ir buvo viena iš daugiausiai atliekų surinkusių įstaigų Kauno regione. Surinkti kilogramai atliekų paversti taškais, o pastarieji prizais! Todėl džiaugiamės galimybe praturtinti gamtos mokslų kabinetą nauju lazeriniu spausdintuvu. Būkime aktyvūs projekto dalyviai ir šiais mokslo metais! Jau greitai kviesime pristatyti elektros ir elektroninės įrangos atliekas bei baterijas.

Mokyklos stadiono atidarymas Mokyklos stadiono atidarymas Mokyklos stadiono atidarymas Mokyklos stadiono atidarymas

Mokyklos stadiono atidarymas Mokyklos stadiono atidarymas Mokyklos stadiono atidarymas Mokyklos stadiono atidarymas

Rugsėjo 19 –osios popietę Kauno Tado Ivanausko progimnazijos stadione vyko graži šventė- renovuoto stadiono atidarymas. Mokyklos pasveikinti atvyko Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius G.Petrauskas, Kauno Šventosios dvasios parapijos Klebonas kun. teol. lic. Žydrūnas Paulauskas, kiti garbūs svečiai. Išklausę mokyklos direktoriaus S.Alubausko bei svečių sveikinimų,stebėję atidarymo juostos perkirpimo ceremoniją, mokyklos mokiniai dalyvavo varžybose – bėgo 50 metrų, rungėsi estafetiniame bėgime. Daug dėmesio sulaukė mokyklos septintų- aštuntų klasių mokinių (treneris V.Žitkus) bei Žalgirio veteranų – V.Jankausko, G.Maumevičiaus, V.Ribinsko, A.Jankausko, D.Laskio, A.Anužio (treneriai V.Masalskis bei A.Čupkovas ) krepšinio varžybos. Abi komandos sulaukė stipraus sirgalių – mokinių, jų tėvų, senelių, mokytojų – palaikymo, tačiau laimėjo labiau patyrę- Žalgirio veteranai. Na, o šventės pabaigoje pakilią nuotaiką sutvirtino visų žaidynių dalyvių apdovanojimai.

Padėka

Mokslo ir žinų šventė. Mokslo ir žinų šventė. Mokslo ir žinų šventė.

Prasidėjo nauji mokslo metai. 2018-2019- ieji. Vasariškai šiltą rugsėjo trečiosios rytą į renovuotą, spindintį naujumu stadioną susirinko gausi Tado Ivanausko progimnazijos bendruomenė, kad pasveikintų vieni kitus su nauja mokslo metų pradžia. Mokyklos direktoriaus S.Alubausko sveikinimo žodžio, Kauno Šventosios dvasios parapijos Klebono kun. teol. lic. Žydrūno Paulausko linkėjimų, aštuntokių Patricijos ir Smiltės dainų bei antrokų choro koncertėlio klausėsi 1076 mokiniai, jų tėvai ir kiti artimieji, mokytojai. Na, o visų svajos ir linkėjimai apie sklandžius ateinančius mokslo metus nuskriejo į dangų su aštuntokų paleistais trijų spalvų balionais...