ERASMUS+ KA2 projektas „STEM – raktas į sėkmingą vaikų ugdymą" ERASMUS+ KA2 projektas „STEM – raktas į sėkmingą vaikų ugdymą" ERASMUS+ KA2 projektas „STEM – raktas į sėkmingą vaikų ugdymą" ERASMUS+ KA2 projektas „STEM – raktas į sėkmingą vaikų ugdymą" ERASMUS+ KA2 projektas „STEM – raktas į sėkmingą vaikų ugdymą"

Gegužės 08-12 d. įvyko antrasis ERASMUS+ KA2 projekto „STEM – raktas į sėkmingą vaikų ugdymą“ („STEM – the key to success in young people‘s education“) partnerių iš Lenkijos, Latvijos, Rumunijos ir Lietuvos susitikimas mūsų šalyje, Kauno Tavo Ivanausko progimnazijoje. Svečių delegaciją sudarė 14 mokinių, o juos atlydėjo 6 mokytojai.
Susitikimo tikslas – pristatyti Lietuvos švietimo sistemą, Kauną ir jos kraštą bei Tado Ivanausko progimnaziją, tobulinti LEGO Mindstorm konstravimo ir programavimo įgūdžius, sudaryti techninį LEGO žodyną keturiomis kalbomis.

 

Mokytojai ir mokiniai vizito metu bendravo su progimnazijos 4 – 6 klasių mokiniais. Pristatė savo mokyklą, šalį, atsakinėjo į bendraamžių klausimus. Dalyvavo integruotose anglų kalbos ir LEGO pamokose, kurias vedė anglų kalbos mokytoja Emilija Špokienė. Pertraukų metu mokykloje kunkuliavo aktyvus gyvenimas, kurio centre buvo į svečius atvykę mokiniai. Vaikus vienijo ne tik LEGO robotai, bet ir panašūs pomėgiai: ausinukuose netylanti populiari muzika, telefonais daromos fotografijos ir daug šypsenų bei juoko. Projekto partneriai vizito metu intensyviai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose, susijusiose su ERASMUS+ projekto įgyvendinimu: vadovaujami „Robotikos Akademijos“ mokytojos Linos M., komandose konstravo sumo robotus ir susirungė sumo ringe, „Romuvos“ kino teatre kūrė animacinius filmukus, Vilniaus technikos muziejuje susipažino su technikos pasiekimais Lietuvoje, atliko interaktyvius eksperimentus. Džiaugiamės užsieniečiams partneriams pristatę savo miestą Kauną bei didžiuojamės Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio priėmimu. Susitikimo su gerbiamu meru metu turėjome progą pristatyti savo projektą, papasakoti, koks jis svarbus moderniai ir dinamiškai mokyklos bendruomenei. Mokiniai turėjo galimybę pasėdėti mero kėdėje ir išbandyti jos patogumą. Kelionėje į Vilnių jau draugais tapusiems partneriams pristatėme savo sostinę. Projekte dalyvavę progimnazijos mokiniai parengė trumpus angliškus lankomiausių objektų pristatymus. Tai buvo puiki proga pasidomėti Vilniaus istorija ir ją perteikti anglų kalba. Projekto susitikimą baigėme renginiu progimnazijos bendruomenei. Renginio metu susirinkusiems mokyklos mokiniams, tėveliams ir mokytojams dar kartą pristatėme projektą bei per savaitę nuveiktus darbus. Mokyklos mokiniai galėjo patys sudalyvauti sumo robotų varžybose. Renginį baigėme sertifikatų dalyviams teikimu ir saldžia akimirka su STEM tortu.